Barni újabb félmaratonja

Tegnap volt a Kanizsa Futóklub szervezésében a X. Kanizsai Futófesztivál, melyen mi is részt vettünk. Barnival a félmaratonra neveztünk be, természetesen végig kísértem. Barni már futott félmaratont, de ez volt az első hivatalos, versenyen futott félmaratonja. Nem terveztünk semmit előre, nem volt eltervezett idő, azt beszéltük meg, hogy úgy futunk, ahogy Barninak jól esik, az sem lesz baj, ha valahol bele kell sétálnunk. A nevezést már előzetesen megtettük, így a rajtcsomag felvétel gyorsan ment, a verseny indítása előtt közel egy órával a helyszínen voltunk.

2015_futofesztival_nk_08

2015_futofesztival_nk_07

2015_futofesztival_nk_09

2015_futofesztival_nk_10

A startnál hagytuk, hogy elmenjenek előre az emberek, többször rá kellett szólnom Barnira, hogy ne fussa el az elejét, lassítson, így mi szép lassú és nyugodt 6:20 – 6:30 körüli tempóban kezdtünk, ezt tartottuk az első harmadban. Mivel az 5 km-es, 10-km-es és a félmaratoni futók is együtt indultak, így a különben is szétszakadt mezőny még jobban megfogyatkozott az 5 és a 10 km-es fordítónál. Szép, napos idő volt, pont ideális a futáshoz.

2015_futofesztival_nk_02

2015_futofesztival_nk_03

2015_futofesztival_nk_05

2015_futofesztival_nk_06

2015_futofesztival_nk_04

A frissítőknél Barni meg se állt, csak leadta nekem a rendelést, én felkaptam amit kért, és utána futottam vele. Jó volt így, hogy nem kellett megszakítania a futását. Nagyon jól bírta a futást, 8 km körül volt egyszer rövid ideig nehéz neki, meg az utolsó 3 kilométer. Úgy gondolom, hogy nagyon jól sikerült beosztania az erejét. A táv felétől, a fordító után elkezdtünk kicsit gyorsítani, 5 kilométert futottunk fél perccel gyorsabb tempóban, 5:40 – 5:50 körül, ebben az 5 kilométerben elég sok futót megelőztünk. Aztán kicsit elkezdett fáradni, így lassultunk, de még mindig nem sétált bele. Az utolsó negyed már nehezebben ment, de ezt is séta nélkül teljesítette.

2015_futofesztival_nk_11

2015_futofesztival_nk_12

A cél előtt Somi elénk futott, így a célba hárman egyszerre érkeztünk be.

2015_futofesztival_nk_01

Az ideje 2:13 lett, ez 6:14-es ezreket jelent. 12 évesnek úgy gondolom, hogy ez nagyon jó félmaratoni eredmény.

2015_futofesztival_nk_13

Sajnos a futóversenyt egy szomorú, tragikus és felfoghatatlan eset árnyékolta be, egy futótársunk rosszul lett, így ennek a különben nagyon jól sikerült futásunknak mi sem tudtunk igazán örülni. Érthető, hogy a váltóversenyt, amiben Somi indult volna, a szervezők törölték. Ennek a futóversenynek nagyon szomorú vége lett.

A képek egy része a Kanizsa Futóklub oldaláról származik.